TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ AÇIKLADI: ECZANELER 40 MİLYON ÜCRETSİZ MASKE DAĞITTI

restbet391 önerdiğimiz bir sitedir.Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak, dağıtılan maskeler hakkındaki güncel bilgileri anlattı. 

Eczaneler tarafından pandemi sürecinde ücretsiz dağıtılan maske miktarı hakkında bilgi veren Çolak, “Şu ana kadar Türkiye’de eczanelere 55 milyona yakın maske dağıtımı gerçekleşti. 40 milyon maske eczaneler tarafından vatandaşlara dağıtıldı. Eczanelerden 8 milyon kişi ücretsiz maske aldı” dedi.

“GÜNDE 12 MİLYON MASKE ÜRETİLİYOR”

Meslek liselerinin, tekstil firmalarının ve iş insanlarının maske üretimine hız verdiğini aktaran Çolak, “Türkiye’de 11 Mart tarihinde yurt içinde günlük 500 bin maske üretimi söz konusuydu. Sonra bu sayı 2.5 milyona, 10 gün önce 8 milyona ulaştı. Şu anda ise günlük maske üretimi 12 milyona gelmiş durumda. Önümüzdeki günlerde maskeyle olan sürecimiz daha rahatlayacak” ifadelerini kullandı.Çolak, Türkiye genelinde uygulanan yeni düzenlemeye göre, sosyal sigortası bulunan vatandaşların, çalıştıkları iş yerinden ücretsiz maske temin edebileceklerini ifade etti.

“HER VATANDAŞ 10 GÜNDE 5 ADET MASKE ALMA HAKKINA SAHİP”

Eczanelerden ücretsiz maske temini konusunda ise bir vatandaşın her 10 günde bir kez 5 adet maske alabilme hakkına sahip olduğunu belirten Çolak, vatandaşa SMS gelmediği taktirde, kimlik numarası ile eczaneye başvurabileceğini, yapılan kontrol sonucunda kişi hakkında karşılık çıkıyorsa maskenin temin edilebileceğini söyledi.

Supertotobet0365.com

tipobet0981.com önerdiğimiz önemli bir canlı casino sitedir.

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ AÇIKLADI: ECZANELER 40 MİLYON ÜCRETSİZ MASKE DAĞITTIAbout tipobet giriş
tipobet giriş adresini yakından takip edip, üyelik açabileceğiniz bir tanıtım sitesi. tipobet hoşgeldin bonusu %100 oranında olup, yatırım ödülleri de çok fazla olan bir site.

3 Comments on TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ AÇIKLADI: ECZANELER 40 MİLYON ÜCRETSİZ MASKE DAĞITTI

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*