ŞAHİNLER ÇETESİNİN İDDİANAMESİNDE ÇARPICI DETAYLAR

restbet391 önerdiğimiz bir sitedir.Tutuklu bulunan Sedat Şahin ve adamlarına yönelik üç yıl önce yapılan operasyon hemen sonrası yürütülen soruşturma tamamlandı ve hazırlanan iddianame İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. 21 kişinin şikâyetçi olarak yer aldığı iddianamede, şüphelilere yönelik suçlamalar 31 ayrı eylemde sıralandı.

Saldırıya uğrayan CHP’li Şenel anlattı: Çok soğukkanlı geldiTürkiye

Dosyada şikâyetçi olarak alan isimlerden biri de Messa Mekanik Mühendislik’in eski sahibi Muzaffer Selçuklar. Olayın yaşandığı Ocak 2018’de, havalandırma sistemleri yapan Messa’nın sahibi olan Selçuklar’a ait çek defteri kayboldu. Selçuklar, çeklerin kaybolduğuna dair hem bankaya hem savcılığa başvuruda bulundu.

‘ELİMDE ÇEKİN VAR’

Çeklerin kaybolmasından bir süre sonra, ilginç ötesi kişiler Selçuklar’ı aramaya başladı. Selçuklar’ı arayan kişilerden biri de Volkan Aykaç oldu. Aykaç, telefonla görüştüğü Selçuklar’a, “Elimde 120 bin TL’lik çekin var. Bu çeki derhal öde” diyerek tehdit etti. İkili telefonda tartışırken Aykaç ve beraberindeki 3 kişi şirketin Sultanbeyli’de bulunan adresine baskın yaptı.

TOKİ sosyal konut kura tarihleri belli oldu!Emlak

‘POLİSE BİLDİRME’

Selçuklar daha sonra yaptığı araştırmada, Aykaç’ı kendisine yönlendiren kişinin Ednan Altun isimli tanıdığı bir kişi olduğunu belirledi. Selçuklar daha sonra, savcılık iddianamesinde ‘Şahinler suç örgütü’nün 10 kişilik yönetici listesinde yer alan Aziz Korhan Sarıbıyık’a konuyu aktardı. Selçuklar, iş yerine baskına gelen kişilerin kamera kayıtlarını, fotoğraflarını ve telefon numaralarını Sarıbıyık’a iletti. Sarıbıyık kısa süre sonra Selçuklar’ı arayarak “Bu şahıslar hakkında sakın savcılığa veya polise suç duyurusunda bulunma. Ben bu şahısları tanıyorum, Ben konuşup sana haber vereceğim” dedi. Selçuklar ise, bu kişiler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu belirtti.‘BUNLAR İNFAZ TİMİ’

Bu görüşmeden 3 gün sonra Sarıbıyık bir kez daha Selçuklar’ı aradı ve Kavacık’taki ofisine davet etti. Sarıbıyık ofiste Selçuklar’a “Bu şahıslar infaz timi, seni de infaz ederler, infaz etmek için senin iş yerine gelmişler… Bu 120.000 TL parayı hemen ve derhal bu şahıslara öde, yoksa seni öldürürler” dedi.

Kapalı görünen kahvede kumar oynayanlar, havalandırmadan tespit edilerek yakalandıTürkiye

‘SONUCUNA KATLANIRSIN’

Selçuklar ise kimseye borcu olmadığını belirterek ayağa kalktı. Bu esnada Sarıbıyık, “Sen bilirsin, bu parayı ödemezsen sonucuna katlanırsın” dedi. Selçuklar, olay ile ilgili emniyete de başvurdu. Ancak daha sonra İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün yaptığı operasyon hemen sonrası Selçuklar’ı tehdit ederek para almayan çalışan kişiler yakalandı. Baskına giden Volkan Aykaç, Enver Kurt, Semih Kaplan’ın yanı sıra Ednan Altun, Ali Şimşek, Cengiz Şahin, Aziz Korhan Sarıbıyık, Bülent Gezgin ve Sedat Şahin şüpheli olarak dosyada yer aldı.

ARKADAŞINI VURDULAR

Lamborghini, Porsche, Ferrari gibi lüks otomobillerin kiralama işini yapan Necmettin Şafak Gerçin de dosyada yer alan bir diğer şikâyetçi. İddianameye göre, Gerçin bir süre önce Şahin’lere ait bir teknenin satışına aracılık yaptı. Satış işlemi sorunsuz tamamlansa da suç örgütünün yönetici kadrosunda yer aldığı iddia edilen Bahadır Şahin, Gerçin’den 1 milyon Euro istedi. Şahin ve adamları Gerçin’e yönelik bir dizi tehditte bulundu. Gerçin’in izini sürmek için evi ve iş yeri önünde pusu kuran örgüt üyeleri, Gerçin’in arkadaşı Denizhan Çiçek’e ayaklarından silahla yaraladı.

23 Nisan hediyesini alan küçük çocuğun mutluluğu yürekleri ısıttıTürkiye

İddianamede, 28 Mart 2018’de sabaha doğru, Ortaköy’de bulunan bir barın kapısında öldürülen Alkan Uçarer’in de Şahinler suç örgütü üyesi olduğu bilgisi yer aldı. İddianamede, Uçarer’in, barın güvenliğini sağlayan kişilere ateş açtığını, bu esnada yaşanan çatışma sorası öldürüldüğü kaydedildi. (Hürriyet)

ŞAHİNLER ÇETESİNİN İDDİANAMESİNDE ÇARPICI DETAYLARAbout tipobet giriş
tipobet giriş adresini yakından takip edip, üyelik açabileceğiniz bir tanıtım sitesi. tipobet hoşgeldin bonusu %100 oranında olup, yatırım ödülleri de çok fazla olan bir site.

3 Comments on ŞAHİNLER ÇETESİNİN İDDİANAMESİNDE ÇARPICI DETAYLAR

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*