İŞTE MASKE YAPIMI İÇİN EN ETKİLİ KUMAŞLAR

restbet391 önerdiğimiz bir sitedir.ABD’de yürütülen bir araştırma, evde maske yapılması durumunda korona virüsü salgınına karşı en etkili koruma sağlayan kumaşların pamuk, ipek ve şifon olduğunu gösterdi.

Chicago Üniversitesi’nden Profesör Supratik Guha ve Argonne Ulusal Laboratuvarı’nda görevli meslektaşları, salgına karşı en iyi korumayı sağlayan kumaşları tespit etmek amacıyla evlerde kullanılan 15’den fazla türü inceledi. Guha ve ekibi çalışmada kumaş türlerinin, korona virüsü ve diğer solunum yolu rahatsızlıklarına yol açan çok küçük damlacıklara karşı filtreleme özelliklerini tespit etmeye odaklandı.Mersin’den acı haber! Aynı aileden 3 kişi hayatını kaybettiTürkiye

Araştırmada pamuk, ipek ve şifonun virüse karşı evde maske yapımında kullanılabilecek en etkili kumaşlar olduğu, sentetik ipek ve satenin çok fazla koruma sağlamadığı, sık dokunmuş pamuğun ipek, şifon ya da pazenle kombine edilmesinin ise çok daha iyi bir filtreleme imkanı sağladığı görüldü. Ekibin çalışma sırasında N-95 ve cerrahi maskeleri de kıyaslama yapmak için testten geçirdiği belirtildi. 

İŞTE MASKE YAPIMI İÇİN EN ETKİLİ KUMAŞLARAbout tipobet giriş
tipobet giriş adresini yakından takip edip, üyelik açabileceğiniz bir tanıtım sitesi. tipobet hoşgeldin bonusu %100 oranında olup, yatırım ödülleri de çok fazla olan bir site.

1 Comment on İŞTE MASKE YAPIMI İÇİN EN ETKİLİ KUMAŞLAR

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*