GRUP YORUM ÜYESİ İBRAHİM GÖKÇEK, 324. GÜNDE EYLEMİNE SON VERDİ

restbet391 önerdiğimiz bir sitedir.324 gündür açlık grevinde olan, 4 Ocak’ta ölüm orucuna başlayan Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek, eylemine son verdi.

Gökçek’in kararı, HDP Milletvekili Hüda Kaya, CHP Milletvekili Ali Şeker, TİP Milletvekili Barış Atay, İHD İstanbul Şube Başkanı Gülseren Yoleri, Türkiye İnsan Hakları Vakfı Başkanı Şebnem Korur Fincancı, HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Elif Bulut, eski HDP milletvekillerinden Ferhat Encü ve müzisyen Pınar Aydınlar’ın da aralarında olduğu bir grup insan hakları savunucusu tarafından yapıldı.Gökçek’in ölüm orucunu sürdürdüğü Küçükarmutlu’daki evin önünde bir basın açıklaması yapan grup, İbrahim Gökçek’i yaşatmak için valiliğe konser başvurusunda bulunmuştu.

İbrahim Gökçek, Grup Yorum üyesi Helin Bölek ile birlikte maruz kaldıkları konser yasaklarının kaldırılması, cezaevindeki üyelerinin tahliye edilmesi, haklarında çıkarılan yakalama kararlarının kaldırılması ve çalışmalarını yürüttükleri İdil Kültür Merkezi’ne yönelik baskınların son bulması talepleriyle açlık grevine başlamış, ardından eylemlerine ölüm orucuna çevirmişti.  

Helin Bölek, 3 Nisan’da hayatını kaybetmişti…

Superbahis341.com

betpas329 önerdiğimiz önemli bir sitedir.

GRUP YORUM ÜYESİ İBRAHİM GÖKÇEK, 324. GÜNDE EYLEMİNE SON VERDİAbout tipobet giriş
tipobet giriş adresini yakından takip edip, üyelik açabileceğiniz bir tanıtım sitesi. tipobet hoşgeldin bonusu %100 oranında olup, yatırım ödülleri de çok fazla olan bir site.

1 Comment on GRUP YORUM ÜYESİ İBRAHİM GÖKÇEK, 324. GÜNDE EYLEMİNE SON VERDİ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*